Zátky na gymnastické míče

Může se to zdát jako banalita, ale správný výběr zátky na gymnastických míčích je velmi důležitý. Některé míče totiž nejsou vhodné pro utěsnění delšími zátkami, jiným naopak nevyhovují ty krátké. Podívejte se s námi, pro který míč zvolit jakou zátku a proč.

Do overballů patří kratší zátka

Často se stává, že si v blahé nevědomosti pořídíte overball, který má dlouhou zátku a to proto, že je určen pro používání, v rámci kterého je plně nafouknutý. Vy jej však chcete využívat nafouknutý jen z poloviny a dlouhá zátka skrze stěny míče nepříjemně tlačí a hrozí i jejich protržení. Můžete zkusit zátku zkrátit uříznutím a zapilováním jejího konce, což však může mít za následek poškození vnitřních stěn míče a jejich protržení. Takže takhle raději ne…

Lepší volbou bude kompletní výměna dlouhé zátky za novou, kratší zátku. Snad každý výrobce gymnastických míčů nabízí náhradní zátky na svoje míče. Proto doporučujeme nekombinovat míče a zátky od různých výrobců, ale vždy je vybírat od jednoho a toho samého.

stažený soubor (1)

Napsat komentář